Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
anda-kalmak

Anda Kalmak Neden Önemli?

Hayatlarımız, geçmişteki olaylara ve gelecekteki olası sonuçlara bağlı düşünce ve duygular tarafından yönlendirildiğinde, içinde bulunduğumuz anı yaşamak giderek zorlaşır. Sürekli olarak geçmişe ve geleceğe dair derin düşünceler taşımak nihayetinde huzursuzluk getirir. Ayrıca strese karşı daha duyarlı hale gelirsiniz ve kendinizi daha mutsuz hissedebilirsiniz. Bu nedenle anda kalmak son derece önemlidir. Zihinsel sağlığınız için anahtar olan gerçek mutluluğu yalnızca şu anda elde edebilirsiniz.

Anda Kalmak İçin 5 Güçlü Neden

Yalnızca şu anda huzur bulabilirsiniz. Anda kalmak, geçmişi veya geleceği düşünmenin neden olduğu endişe ve stresin çoğunu azaltır. Bir tür meditasyon olduğundan çok daha sakin ve huzurlu hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca meditatif benzeri enerji daha huzurlu bir zihin yaratır.

Anı yaşamaya başladığınızda minnettar hissedersiniz. Anda kalmayı başarmak, elinizden geldiğinizde hayattan zevk almanız gerektiğinizi fark etmenizi sağlar. Kendinize şu soruyu sorun: “Bugün son günüm olsaydı ne yapardım?” Ailenize, arkadaşlarınıza ve hatta yabancılara nasıl yaklaşmak istediğinizi bir düşünün. Yapmak istediğiniz her şeyi zihinsel olarak listeleyin. Böylece her anı maksimumda yaşamak için kendinizi çok daha üretken ve heyecanlı hissedeceksiniz. Hayatınızdaki anlamlı şeylere odaklanacak ve sizi aşağıya çeken şeylere zaman harcamayı bırakacaksınız.

Anda kaldığınızda çok daha üretken olursunuz. Dikkatinizi dağıtan şeyleri ortadan kaldırdığınızda ve önünüzdeki görevlere tam anlamıyla odaklandığınızda ne kadar üretken hissettiğinizi hiç fark ettiniz mi? Burada olduğunuzu hissetmek yapacağınız işleri kolaylaştırır. Bununla birlikte fikirleriniz ve çalışmalarınız zahmetsiz hale gelir. Yaptığınız işe kendinizi tamamen vermeniz iş dahil olmak üzere ilgilendiğiniz her şeyin çok daha kolay hale gelmesine ve daha üretken hissetmenize sebep olur. Aynı zamanda bu, düşüncelerle dikkatinizi dağıtmayacağınız için işinizi daha keyifli bulacağınız anlamına gelir.

Endişelerinizden kurtulursunuz. Sürekli gelecek hakkında endişelenmek, bir bakıma kendi kaderinizi mühürlemenize sebep olur. Anda kaldığınızda endişelenerek geçirdiğiniz vakitlerin kaybettiğiniz başka bir an olduğunu fark edersiniz. Endişelenmek hiçbir şeyi daha iyi yapmaz. Aksine genellikle durumu daha da kötüleştirir. Unutmayın, durumunuzla ilgili bir şeyler yapabiliyorsanız yapmalısınız. Ancak elinizden bir şey gelmiyorsa, bırakın gitsin!

Daha iyi seçimler yaparsınız. Bir karar verirken, zihniniz ortaya çıkan soruna tamamen odaklandığı için durumu net bir şekilde değerlendirirsiniz. Aynı zamanda bu, karar verirken sakin olma ihtimalinizin daha yüksek olduğu anlamına gelir. Böylece seçim ve kararlarınız çok daha mantıklı hale gelir.

Güncel İçeriklere Göz At