Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
ay-dongusu

Ay Döngüsü Ruh Halimizi Nasıl Etkiler?

Ay, okyanuslarda devasa gelgitlere sebep olan güçlü bir yerçekimi kuvveti uygular. Bu yerçekimi, Yeni Ay ve Dolunay sırasında en güçlü noktasındadır. Biz insanların vücudunun %70’inin sudan oluştuğunu düşünürsek Ay’ın bizim üzerimizde de benzer bir etkiye sahip olabileceği anlamına gelir. Bu yüzden Ay döngüsü ruh halimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi etkileyebilir. Yeni Ay ve Dolunay sırasında duygularımız artabilir ve yüzeye çıkabilir.

Peki Ay’ın ruh halimizi ve duygularımızı etkilediğini kabul ediyorsak, bu mistik güçle nasıl daha uyumlu olabiliriz? Şimdi gelin, Ay döngüsü ruh halimizi nasıl etkiler ve bu evrelerden en iyi şekilde nasıl yararlanabiliriz bir bakalım!

Yeni Ay

Ay döngüsü, Yeni Ay ile başlar. Astrolojik düzlemde Yeni Ay’ın anlamı Ay ve Güneş’in aynı alana etki etmesidir. Güneş’in konumu bizim Ay’ın görmediğimiz arka tarafını aydınlatacak şekildedir. Ay, Güneş ile Dünya arasında hizalandığında sanki bize ay yokmuş gibi gelir. Ay’ın Güneş’e bakan aydınlık tarafını göremeyiz veya karanlık görünür. Bu yüzden Yeni Ay fazı, Ay’ın karanlık fazı olarak da bilinir.

Bu döngüde Ay ışık saçmadığı için insanlar kendilerini düşük bir enerjide bulabilir. Bu karanlık faz insanları daha içe dönük olmaya, düşüncelerini ve amaçlarını sorgulamaya veya kendilerini gözlemlemeye davet edebilir. Örneğin bu dönemde evinizde bir köşeye çekilip rahatça vakit geçirmek dışarıda arkadaşlarınızla olmaktan daha çekici görünebilir. Ayrıca bu dönemde kendinizi normalden çok daha derin ve uzun uyurken bulabilirsiniz.

Yeni ay genellikle yeniden doğuş ile ilişkilendirilir. Bu dönem, hayatınızın farklı alanlarında yeni başlangıçlar yapmak için önemli olabilir. Nasıl hissettiğinizi düşünmek için kendinize vakit ayırmak Yeni Ay’dan yararlanmak için yapabileceğiniz en iyi şey olabilir. Şimdi evinizde sıcak bir ortam hazırlayıp kendinizle vakit geçirmek için harika bir zaman. Bu zamanı yeniden doğuş için bir fırsat olarak görün ve olmak istediğiniz yere odaklanmak için kullanın.

Dolunay

Bu evrede Ay parıldayan bir daire olarak görünür. Yeni Ay ile karşılaştırıldığında Ay Dünya’nın diğer tarafındadır, bu yüzden Güneş tarafından aydınlatılan tarafını görürüz.

Bu evrede Ay ve Güneş zıt burçlardadır. Bu zıt enerjiler insanların daha gergin, yüksek duygulu ve enerjik hissetmesine sebep olabilir. Yeni Ay’ın etkilerinin aksine iyi ya da kötü duygular ve enerji salınımı getirebilir. Bu yüzden dolunay genellikle büyük duyguların zamanı olarak bilinir.

Bu dönemde oldukça dramatik ruh hali değişimleri yaşayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde tutkulu bir insandan kavgacı bir insana dönüşebilirsiniz. Bazen etrafınızda olup bitenler hakkında endişeli hissedebilirsiniz. Bu dönemden en iyi şekilde yararlanmak için bolca gözlem yapmaya çalışın. Artan duygularınız için kavgacı olmak yerine kendinize karşı nazik olmaya çalışın. Yüksek enerjinizi projelere veya faaliyetlere kanalize edin. Bu süre zarfında inişlerin ve çıkışların daha yoğun olacağını kabul edin ve olumu şeyler hakkında düşünmeye çalışın. Hayal kırıklıklarının üstesinden gelmek bazen zor olsa da tüm bu olumsuz duyguların geçeceğini unutmayın.

Güncel İçeriklere Göz At