Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
meyve-ve-sebzeler

Ekim Ayında Tüketebileceğiniz Meyve ve Sebzeler

Mevsiminde tüketilen meyve ve sebzeler çok daha sağlıklı ve zengin bir tada sahiptir. Bu yüzden Ekim ayında hangi meyve ve sebzelerin zirvede olduğunu bilmek, alışveriş listelerinizi oluştururken ve yapacağınız yemekleri planlarken size yardımcı olacaktır.

İşte Ekim ayında tüketebileceğiniz meyve ve sebzeler!

Armut

Armut; A, B1, B2 ve K vitaminlerini ve yüksek miktarda C vitamini içerir. Ayrıca yüksek oranda lif içerir. Meyve tabaklarında, haşlayarak veya tereyağında yavaşça pişirilerek tüketilebilir.

Enfeksiyonların önlenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde faydalı olan meyvelerden biridir. Kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca diyabete yakalanma risklerini azaltabilir.

Muz

Muz, çocuklar dahil olmak üzere neredeyse herkes tarafından severek tüketilen meyvelerden biridir. Özellikle spor yapan kişiler için vazgeçilmez bir meyvedir.

Depresyon ve diğer stres problemlerinin etkilerini azaltmada etkilidir. Diş ve diş eti sağlığına faydalıdır. Diş ve diş eti sağlığını korumasının yanında daha sağlıklı bir cilt sağlar. Ayrıca kilo vermeye ve sigarayı bırakmaya çalışan kişilere yardımcı olabilir.

Greyfurt

Turunçgillerden biri olan greyfurt C vitamini açısından en zengin meyvelerden biridir.

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde, depresyon ve stres gibi problemlerin etkilerin azaltılmasında oldukça etkilidir. Düzenli olarak tüketildiğinde vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Ayrıca kanser hastalıklarının riskini azaltmada etkili bir rolü olabilir.

Havuç

Havuç; biotin, potasyum, K1 ve B6 vitaminleri dahil olmak üzere birçok vitamin ve mineral içerir. Vücudunuzun A vitaminine dönüştürdüğü beta karoten kaynağıdır.

Diş ve diş eti sağlığına faydalı olan en iyi sebzelerden biridir. Ayrıca zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Göz sağlığını iyileştirir ve enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Karnabahar

Turpgiller familyasından olan karnabahar, yemeklerin içerisine katılarak veya haşlanarak tüketilebilir. Ayrıca Akdeniz baharatlarıyla birlikte kullanıldığında lezzetli tarifler oluşturulabilir.

Karnabaharın kanser gibi birçok hastalığa karşı koruma sağladığı bilinmektedir. Romatizma ve eklem ağrılarına karşı da oldukça etkilidir. Aynı zamanda Alzheimer, katarakt ve yüksek tansiyon gibi çeşitli rahatsızlara karşı koruma sağlar.

Lahana

Diğer turpgiller gibi lahana da harika bir besin kaynağıdır. Demir, C, K ve B6 vitaminleri ve folat dahil olmak üzere birçok vitamin ve mineral içerir.

Romatizma ve eklem ağrılarına karşı faydalı olduğu gibi, özellikle şeker hastalarının tüketmesi tavsiye edilir. Mide, bağırsak ve kalp sağlığını korur. Ayrıca kalp krizi risklerini azaltmada etkili olabilir.

Güncel İçeriklere Göz At