Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
kendinizi-sevmenin

Kendinizi Sevmenin 5 Etkili Yolu

Kendini sevmek, öz bakımın önemli bir parçasıdır. Kendi ihtiyaçlarınıza, arzularınıza ve isteklerinize değer vermek anlamına gelir. Ancak her ne kadar öyle olduğuna inanmak istesek de kendini sevmek sihirli bir şekilde kendi kendine gerçekleşmez. Bu yüzden hareket geçmek önemlidir. Kendinizi sevmenin ipuçlarını keşfettiğinizde aslında o kadar da zor olmadığını fark edeceksiniz!

Kendinizi Sevmenin 5 Basit Yolu

Arzuladığınız Hayatı Yaratmak İçin Adım Atın

Arzular güçlüdür. Bu nedenle, hareket geçerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek önemlidir. Günlük eylemlerde bulunarak arzuladığınız hayatı yaşamaya layık olduğunuz mesajını vermiş olursunuz.

Muhakkak büyük eylemler olması gerekmez. Aksine sizde neşe, mutluluk veya heyecan uyandıracak yönde küçük ve tutarlı adımlar atmanız yeterlidir. Bu, hayallerinizi ve dolayısıyla kendinizi önemsediğinizi gösterir.

Her Şeyi Kontrol Edemeyeceğiniz Gerçeğini Kabul Edin

Kontrol edebileceğiniz tek şey, tepkileriniz de dahil olmak üzere değiştirebileceğiniz şeylerdir. Diğer insanları, kararlarını ve eylemlerini etkilemediğinizi kabul edin.

Hayattaki her şeyi kontrol etmeye çalışmak yerine, ona nasıl tepki verdiğinize odaklanın. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve sonra köşenize çekilin. Herkesi ve her şeyi kontrol etmek yerine, her şeyin kendi kendine yoluna girmesine izin verin.

Hata Yapmanıza İzin Verin

“Kimse mükemmel değildir, herkes hata yapar.” Küçüklüğünüzden beri bu cümleyi defalarca kez duymuş olabilirsiniz. Ancak yaşlandıkça, başarısız olma konusunda daha fazla endişe hissedersiniz. Kendinizi biraz rahat bırakın. Hata yapmak, onlardan öğrenerek gelişmenize yardımcı olur. Bir zamanlar kim olduğunuzu, bugün kim olduğunuzu ve gelecekte kim olacağınızı görerek değişin ve gelişin.

Kafanızın içindeki mükemmel olmanız gerektiğini söyleyen o sesi unutun. Hatalar yapın, kazanacaklarınız paha biçilemez!

Daha Sağlıklı Beslenin

Ruh sağlığınız, beslenme tarzınızdan önemli ölçüde etkilenir. Sağlıksız olduğunu düşündüğünüz bir şeyi yediğinizde sadece biyolojik olarak değil, duygusal olarak da kendinizi kötü hissedersiniz.

Kendinize karşı sert olmayın. Beslenmenizdeki sert kısıtlamaları kaldırın. Kendinizi daha iyi hissetmek için hoşunuza gidecek doğal yiyecekler tüketin, vücudunuz bunu takdir edecektir!

Meditasyon Yapın

Meditasyon yapmak için vakit ayırmak, uzun vadede zihinsel sağlığınızı iyileştirir.

Başlamanın basit bir yolu olarak, 10 dakika oturmak için rahat ve sessiz bir yer bulun. Gözlerinizi kapatın. Ardından dikkatinizi nefesinize, kalp atışlarınıza ve gün içindeki olumlu hedeflere odaklayın.

Güncel İçeriklere Göz At