Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
cilt-bakimi

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış ayları, özellikle de kuruluktan şikayetçiyseniz, cildiniz için en kötü zamanlardan biridir. Yılın bu döneminde, soğuk hava cildinizdeki nemi çalarak kurumasına, çatlamasına ve tahriş olmasına neden olur. Bu gibi durumlarda birçok insan cilt bakımı rutininde ne gibi değişiklikler yapması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Neyse ki, günlük rutininizde yapabileceğiniz bazı kolay değişikliklerle kuru cildin nedenleriyle mücadele etmek ve kendinizi tüm mevsim boyunca nemli tutmak mümkündür.

Cilt Bakımı Rutininizi Kış Aylarında Değiştirmek İçin 5 İpucu

İşte kış aylarında parlayan bir cilde sahip olmak için dermatolog onaylı 5 basit ipucu!

Nemlendirici Krem Kullanın

Sıcaklık düştükçe nem seviyeleri de düşer. Bu nedenle, kış aylarında cildinizi nemlendirmeye ve cildinizi soğuk havaların zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olacak nemlendirici krem kullanın. Bunun cilt bariyerini destekleyen bir nemlendirici olduğundan emin olun. Ayrıca bu, cildinizi sıkı veya kuru hissetmeden ölü cilt hücrelerinin yıkanmasına yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, evinizdeki veya çalışma ortamınızdaki bir nemlendirici cihazı, havadaki nemi geri kazandırarak cildinizin nemli kalmasına yardımcı olacak başka bir yöntemdir. Evinizin tamamında veya en çok geçirdiğiniz bölümde bir nemlendirici bulundurmaya veya evinizi doğal yöntemlerle nemlendirmeye özen gösterin.

Sıcak Sudan Kaçının

Özellikle kış aylarında sıcaklığı artırmak oldukça cazip görünür. Ancak sıcak su cildinizi kurumaya, çatlamaya ve pullanmaya karşı daha duyarlı hale getirir. Duş sürenizi 15 dakika ile sınırlayın ve cildinizi tahriş etmemek için ılık su kullanın.

Cilt Bakım İçeriğinizi Kontrol Edin

Kullandığınız ürünleri seviyor olsanız da ürünlerin arkasındaki içerik listesine bakmanız ve yılın bu zamanında en besleyici olanları kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Ayrıca cildinizi yaz aylarında mutlu eden şey, kış aylarında aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu nedenle cilt bakım ürünlerinizi buna göre değiştirmeniz önemlidir.

El Temizliğini Unutmayın

Özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar tehdit oluşturduğuna el yıkama hayati bir önem taşır. Ayrıca elleriniz, vücudun diğer bölgelerindeki cildinize kıyasla daha az yağ bezesine sahiptir. Bu nedenle nem, ellerinizden hızla kaçar ve onları çatlamaya daha eğilimli hale getirir. Dışarıya çıkmadan önce ellerinize nemlendirici uygulamaya özen gösterin. Ekstra nem için, tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı karşılamaya yardımcı olan kütikül yağı kullanabilirsiniz.

Bol Su İçin

Birçok insan nemli kalmanın ne kadar önemli olduğunu bilse de soğuk havalarda su içmeyi genellikle unutur. Kışın cildiniz nemi tutamaz ve su içmek bu hidrasyonun bir kısmını yenilemeye yardımcı olur.

Güncel İçeriklere Göz At