Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
manifesting

Manifesting Nedir? Nasıl Uygulanır?

Manifesting; hedeflerinizi, arzularınızı veya duygularınızı gerçeğe dönüştürmek için çeşitli uygulamalar ile odaklanmak anlamına gelir. İstediğiniz bir şeyi hayatınıza çekmek için düşüncelerinizi ve duygularınızı değiştirme pratiğidir. Doğru zihniyet ve eylemlerle hayatta istediğiniz şeyleri ortaya koyabileceğiniz fikrini savunur.

Kısaca bir şeyi yapabileceğinize inanıyorsanız, yapabilirsiniz!

4 Manifesting Tekniği

Hedeflerinize, arzularınıza veya gelecekte olmak istediğiniz yere odaklanmanızı sağlayan birçok etkili tezahür tekniği vardır. Ne kadar çok tekniği uygularsanız istediğiniz şeyleri hayatınıza çekmek de o denli kolaylaşacaktır. İşte manifesting’e başlamak için bazı pratik teknikler!

Günlük

Günlük tutmak; düşüncelerinizi, endişelerinizi ve hedeflerinizi yargılamadan kaydetmeniz için size güvenli bir alan sağlar. Kağıt üzerinde her zaman kendiniz olabilirsiniz. Başarmayı umduğunuz şeylere odaklanmak için bir tezahür günlüğü tutabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz herhangi bir an günlüğünüze geri dönebilir ve ne kadar ilerlediğinizi görebilirsiniz.

Vizyon Panosu

Tezahürün gücünden yararlanmanın en iyi yollarından biri, hedefinizin veya arzunuzun nasıl görüneceği konusunda net olmaktır. Vizyon panosu, hedeflerinizin somut, görsel bir temsilini oluşturma olanağı tanır. Yapmanız gereken tek şey bir evi, işi, şehri, kısaca arzuladığınız herhangi bir şeyi yansıtan bir görsel oluşturmak. Bunun için dergilerden, fotoğraflardan ve ilham verici sözlerden yararlanabilirsiniz.

Vizyon panosunu görmek, hedeflerinize ulaşma yolunda devam etmek için harika bir hatırlatmadır. Bu yüzden vizyon panosunu her gün kolayca görebileceğiniz bir yere astığınızdan emin olun!

Görselleştirme

Görselleştirme tekniği vizyon panosuna benzer şekilde çalışır. Ancak uygulamak için pano gibi somut araçlara ihtiyacınız yok. Arzuladığınız herhangi bir şeyi zihninizde tasarlayabilirsiniz. Örneğin yeni bir şehirde yaşamayı hayal ediyorsanız, bu şehri zihninizde canlandırın. Yürümek istediğiniz sokakları, şehirdeki binaları veya manzaraları bu hayalinize dahil edin. Hayalinize ne kadar detay eklerseniz, manifesting de o denli güçlü olacaktır.

Bu tekniği vizyon panosu ile birleştirmek çok daha faydalı olacaktır. Böylece gözlerinizi kapatmadan önce arzuladığınız şeylere bakabilir ve hayalinize çok daha kolay bir şekilde odaklanabilirsiniz.

3-6-9 Tekniği

3-6-9 tekniği, uygulaması oldukça basit ama etkili bir yöntemdir. Hayatınıza çağırmak istediğiniz hedefi, arzuyu veya duyguyu sabah 3 kez, gün içinde 6 kez ve akşam 9 kez bir deftere yazmayı içerir. Bu teknik için ihtiyacınız olan şey, bir defter ve kalemden daha fazlası değil. Daha eğlenceli bir hale getirmek için renkli kalemler kullanmayı deneyin. Bu tekniği tezahürünüzde başarılı olana kadar her gün tekrarlayın.

3-6-9 tekniğinde amaç, gün boyunca niyetleriniz ve amaçlarınızı hatırlamaktır. Sizin için önemli olan şeyleri tutarlı bir şekilde yazmak amaç duygunuzu güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Güncel İçeriklere Göz At