Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
HYGGE-KAPAK._750x

Mutlu Yaşam Felsefesi Hygge Nedir?

Hygge; en huzurlu, konforlu ve güvenli anların tarifi için kullanılan bir kelimedir. Ancak tek kelime ile anlatılamayacak derin bir mutluluk düşüncesine sahiptir. Temel olarak günlük hayatın koşuşturmacasından uzaklaşmayı, önemsediğiniz insanlarla veya kendi başınıza rahatlamayı ve hayatın basit zevklerinin tadına varmayı içeren bir yaşam felsefesidir.

Genellikle aile veya yakın arkadaşlarla keyifli vakitler geçirmekle ilgilidir. Tipik olarak evde veya sessiz bir yerde gerçekleştirilir. Yaz aylarında piknik yapılabilir. Hayatın içindeki küçük sevinçleri kutlamak, bir süreliğine rahatlamak ve ciddiyetten uzaklaşmak için iyi bir fırsattır. Aslında yağmurlu bir günde evinizde kitap okumaktan veya hiçbir şey yapmadan etrafınızda olup bitenleri izlemekten keyif aldıysanız farkında olmadan hygee’yi deneyimlemiş oldunuz.

Böyle anlarda yağmur veya gün batımı gibi hayattaki güzel şeylerin tadını çıkarmayı, çatırdayan bir ateş sesinde etrafı seyretmeyi, lezzetli bir çayın tadını çıkarmayı veya huzurlu bir ortamda arkadaşınızla vakit geçirmeyi öğrenirsiniz. Bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirdiğiniz andır. Bu elbette herkes için farklı kişilerle, farklı yerlerde veya farklı atmosferlerde gerçekleşebilir. Rahat, güvende ve huzurlu hissettiren bir ortam yakalamak yeterli.

Eğer siz de sonbahar ve kış mevsimini daha verimli geçirmek istiyorsanız hygge’den faydalanabilirsiniz!

Hygge Felsefesini Hayatımıza Nasıl Dahil Edebiliriz?

Sevdiklerinizle kaliteli vakit geçirin. Hygge’nin en önemli yönü beraberliği vurgulamasıdır. En sevdiğiniz insanlarla beraber olmak kendinizi iyi hissetmenin en iyi yoludur. Üstelik ne yaptığınız bir önemi de yok!

Çoklu görevlerden uzaklaşın. Hygee’nin en çok vurguladığı şeylerden biri hayattan keyif almaktır. Öyleyse film izlerken mesajlarınızı kontrol etmeyi bırakın ve filmin tadını çıkarın.

Stresi ortadan kaldırın. Hygge’nin ruh halinizde olumlu etkiler yaratması beklenir. Bu yüzden sizi üzgün veya stresli hissettiren şeylere izin vermemeniz gerekir. Bu yüzden bu sürece boyunca stres etkilerini ortadan kaldırmayı deneyin.

Rahat kıyafetler giyin. Hygge’nin vaat ettiği şeylerden biri de konfordur. Bu yüzden rahat kıyafetlerinizi ortaya çıkartmanın tam vakti!

Hygge’nin 10 Maddelik Manifestosu

  • Ortam: Sıcak bir atmosfer yaratın. Işıkları söndürün ve mumları yakın!
  • Zihin: Anı yakalayın. Şimdiyi önemseyin ve yaşadığınız anın keyfini çıkarın.
  • Keyif: Küçük şeylerin keyfini çıkarın. Bu yaşam felsefenin içinde kahveler, çikolatalar, kurabiyeler de var!
  • Eşitlik: Birlikte hazırlanan bir yemek masasından daha güzel ne olabilir? Bu felsefede misafir yok, herkes eşit!
  • Şükran: Sahip olduklarınızın farkında olun ve onlar için şükredin.
  • Uyum: Çevrenizdekilerle rekabet içerisine girmenize veya kendinizi kanıtlamaya çalışmanıza gerek yok. Akışta kalın!
  • Rahatlık: Bir mola verin ve konforlu bir alanın keyfini çıkarın.
  • Ateşkes: Gerginlikten veya tartışmadan uzak durun. Şimdi barış zamanı!
  • Birliktelik: Sevdiğiniz insanlarla gelecekte hatırlayacağınız anılar biriktirin.
  • Sığınak: Bu mutluluk felsefesinde kendini güvende ve mutlu hissetmek en önemli şey!

Tüm bunlar sizi heyecanlandırdıysa bütün kuralları eksik yerine getirmeseniz bile küçük görünen bazı eylemlerle mutlu olabileceğinizi biliyorsunuz. Şimdi anın tadını çıkarmak ve hygge mutluluk felsefesini uygulamak için hazırsınız!

Güncel İçeriklere Göz At