Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
cilt-bakim

Sonbahar Cilt Bakım Önerileri

Mevsimler değişirken cildinizin de değiştiğini kolayca fark edebilirsiniz. Sıcak ve nemli havalarda cildiniz aşırı nemden dolayı yağlı hissedebilir. Cilt nemini kaybetmeye başladığında ise kuruluk veya tahrişe neden olabilir. Ancak cilt bakım rutininizde yapacağınız ufak değişiklikler ile çok daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz!

Sonbahar İçin 4 Temel Cilt Bakım Önerisi

Bu sonbaharda cilt bakım rutininizi aşağıdaki ipuçlarıyla değiştirin!

Daha Güçlü Bir Nemlendirici Tercih Edin

Yaz mevsiminde kullandığınız hafif nemlendiriciler sonbaharın soğuk ve kuru hava koşullarında yeterli olmayacaktır. Bu yüzden bu dönemde değişen hava koşullarına adapte olmaya çalışan ve iyice hassaslaşan cildiniz için daha güçlü bir nemlendirici tercih etmelisiniz. Ayrıca nemlendiricinizin içeriğinde cilt bariyerini güçlendiren esansiyel yağ asitlerinin bulunduğundan emin olun.

Güneş Koruyucu Kullanmaya Devam Edin

Sonbaharda güneş, bulutların arkasında saklansa da bazı UV ışınlarının cildinize ulaşması hala mümkün. Bu ışınlar, cildinizle etkileşime girerek hücrelere zarar verir ve erken yaşlanmaya sebep olur. Bu yüzden güneş koruyucunuzu rafa kaldırmadan kullanmaya devam edin. Ayrıca güneş koruyucularınız, cildiniz ve UV ışınları arasında koruyucu bir tabaka oluşturarak yeterli etki sağlaması için en az 30 SPF seviyesinde bir ürün kullandığınızdan emin olun.

Diyetinizde Ufak Değişiklikler Yapın

Diyetinizde yapacağınız bazı ufak değişiklikler ile cildinizde büyük bir fark yaratabilirsiniz. Örneğin, yeterince su içmemek cildin kurumasına ve pul pul dökülmesine sebep olur. Günde 2 litreye yakın su içmek, cildinizi sonbahar donukluğuna karşı yenik düşmekten korumanın en basit yollarından biridir.

Ayrıca henüz süper gıda takviyesi almadıysanız, sonbahar buna başlamak için harika bir zamandır.

Berry Beauty Blend, sindirim sistemini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olan için iyi bir antioksidan kaynağıdır. Taze meyve ve sebze sularına veya kahvaltılık tariflere 1-2 çay kaşığı ekleyin ve bu süper gıdanın mucizevi etkilerinden faydalanın!

Dudak Bakımını Unutmayın

Birçok insanın mevsim geçişlerinde yaşadığı ilk problemden biri çatlamış dudaklardır. Dudaklarınızın bakımını yaparak kuru ve çatlamış dudakların önüne geçin. Her zaman çantanızda veya cebinizde bir dudak kremi bulundurun ve gün boyunca uygulamaya çalışın. Birçok dudak balsamı, yalnızca dudaklarınızı nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda dudaklarda bir mühür oluşturan koruyucu bileşenler içerir. Serin, kuru veya güneşli sonbahar günlerinde kurtarıcınız olacaktır.

Ayrıca dudaklarınızın da güneş korumasına ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu yüzden SPF’li bir dudak balsamı aldığınızdan emin olun.

Güncel İçeriklere Göz At