Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10

Süper Gıdalar Ve Sağlığa Faydaları

‘Süper Gıdalar’ besleyici değerleri çok yüksek olan, antioksidan ve diğer anti-yaşlanma özelliklerine sahip gıdalardır. Süper Gıdalar düzenli tüketildiği takdirde, kronik hastalıkların önlenmesine ve gün boyu daha enerjik hissetmenize yardımcı olur. Hem tok tutan hem de besleyici özelliği çok fazla olan bu yiyeceklerle beslenme ve yaşam stilinizi değiştirebilirsiniz.

Buğday Çimi, Arpa Çimi, Chia tohumu, Maca, Spirulina, Chlorella, Matcha Tozu, Moringa Tozu, Hindistan Cevizi, Acai Tozu, Goji meyveleri, Kale, Zencefil, Zerdeçal, Kırmızı orman meyveleri, Yaban Mersini, Pancar süper gıdalara birkaç örnek olarak sıralanabilir.


SAĞLIĞA FAYDALARI

  • Süper Gıdalar doğası gereği düşük kaloriye sahiptirler.
  • Lif, protein, vitaminler, mineraller, antioksidanlar, enzimler, amino asitler ve omega-3 yağ asitleri gibi besin ögeleri içerirler.
  • A, C, E ve K vitaminleri ve B vitamini bakımından zengindirler.
  • Sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olurlar.
  • Süper besinler sağlıklı bir cilt, tırnak ve saç oluşumuna yardımcı olur ve enerji seviyelerini artırır.
  • Süper gıdaların sahip olduğu yüksek antioksidan değeri, vitamin veya diğer besin içerikleri, oksidatif strese karşı koymaya, iltihabı azaltmaya, bağışıklık sistemini desteklemeye, enerjiyi artırmaya, karaciğer sağlığını ve detoksifikasyonu desteklemeye yardımcı olurlar.
  • Fiziksel veya duygusal sağlığın iyileştirilmesi, geliştirilmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, hastalığa karşı vücut direncinin artırılması, iltihaplanmayı azaltmak, bilişsel işlevleri ve kardiyovasküler sağlığı desteklemek gibi çok büyük faydaları vardır.


DENGELİ BESLENME

Süper gıdalar sağlığınız için mükemmel besinler olsa ve günlük olarak ihtiyacınız olan birçok besini sağlasa da, süper gıdaları tek başına yemenin sağlıklı bir diyete katkıda bulunmadığını belirtmek gerekir. Tek tip gıdadan çok fazla tüketmek aslında sağlığınıza zarar verebilir ve ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini almanızı engelleyebilir. Bu nedenle süper gıdalar beslenmeye dengeli şekilde eklenmeli ve tüketilmelidir.
Dengeli ve besleyici bir diyet meyve, sebze, kaliteli protein, kepekli tahıllar, baklagiller ve kuruyemişleri içermeli ve sodyum, kötü yağlar ve rafine şeker alımını sınırlandırmalıdır. Egzersiz ve düzenli fiziksel aktivite ile birleştirildiğinde, sağlıklı ve besleyici bir diyet sağlığınız için harikalar yaratacaktır.

Güncel İçeriklere Göz At