Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
super-gidalari

Süper Gıdaları Beslenmemize Neden Dahil Etmeliyiz?

Süper gıdalar, yüksek miktarda antioksidan, fitokimyasal, vitamin ve mineral sağlayan besleyici gıdalardır. Süper gıdaları süper yapan en temel özellik ise, minimum kalori ile maksimum besinsel fayda sağlamalarıdır.

Besin açısından yoğun gıdalar kendinizi iyi hissetmenizi sağlamakla kalmayıp aynı zamanda birçok sağlık faydası sunar. Dengeli bir diyete dahil edildiğinde kilo kaybını teşvik edebilir, enerji seviyelerini iyileştirebilir ve kalp sağlığını destekleyebilir. Birçok süper gıdada bulunan antioksidanlar kanseri önlemeye yardımcı olabilir.

Şimdi gelin, sizi harika hissettirecek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacak süper gıdaları neden beslenmenize dahil etmeniz gerektiğine bir bakalım!

Besinlerle Yüklüdür

Süper gıdalar, bakterileri vücudunuzdan uzaklaştıran besinler bakımından yüksektir. Yeterli miktarda besin içeren dengeli bir diyete sahip olmak kendinizi iyi hissetmenin yanında birçok sağlık faydası sunar. Süper gıdaların içerdiği ana besinlerden bazıları şunlardır:

  • Vitaminler: Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Yüzlerce günlük işlevi gerçekleştirmenize yardımcı olur.
  • Mineraller: Vücudun gelişimini sağlar ve vücudu korur. Birçoğu vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan alınması gerekir.
  • Antioksidanlar: Hücrelerin hasardan korunmasında görev alır. Kalp hastalığı, kanser ve diğer birçok hastalık riskini azaltır.
  • Sağlıklı Yağlar: Kolesterolü düşürür. Kalp hastalıkları ve felç gibi sağlık sorunlarını önlemeye yardımcı olur.
  • Lif: Kolesterolü düşürmeye, kalp hastalıklarını önlemeye ve glikozu kontrol etmeye yardımcı olur.

Kilo Kaybını Teşvik Eder

Süper gıdalar, vücudunuza minimum kalori ile optimum besin sağlar. Sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olurken aynı zamanda vücudunuzu zinde tutar.

Enerjiyi Artırır

Süper gıdalar, enerjiyi artırmanın yanında gereksiz isteklerinizi de azaltır. Kalorilerinizi azaltarak kilo kaybını teşvik eder. Ayrıca uyanıklığı ve konsantrasyonu artırır. Tüm gün boyunca kendinizi enerjik ve dinç hissetmenizi sağlar.

Cildinizi Gençleştirir

Dengeli bir beslenmenin cildiniz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Süper gıdaların alkalileştirici özelliği kızarıklık ve şişkinliği azaltır. Akne ve sivilce oluşumunu engeller. Ayrıca cildinizi aydınlatır ve yaşlanmasını da engeller.

Kalp Sağlığını Destekler

Yeşil yapraklı sebzeler, sağlıklı bir kalbe sahip olmak için ihtiyacınız olan demir ve fosfor gibi bileşenler açısından zengindir. Bu bileşenleri içeren süper gıdaların düzenli tüketimi daha uzun süre genç ve sağlıklı kalmaya yardımcı olur.

Bağışıklığı Artırır

Süper gıdalar, bağışıklığınız artıracak besinler bakımından zengindir. İçerdiği bol miktarda vitamin vücudunuzu soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı korur. Ayrıca kolesterol ve tansiyon seviyeleri üzerinde olumlu etkileri vardır.

Süper gıdaların mucizevi etkilerinden yararlanmak için Angeldust Superfoods ürünlerine göz atabilirsiniz!

Güncel İçeriklere Göz At