Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
yeni başlayanlar için cilt bakım rutini

Yeni Başlayanlar İçin Cilt Bakım Rutini

Mükemmel bir cilt bakım rutini oluşturmak başlangıçta gözünüzü korkutabilir. İnternette karşılaştığınız birçok ürün ve markadan sonra cilt bakımı yolculuğuna nereden başlamanız gerektiğine karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Öncelikle tüm ciltlerin aynı olmadığını, bu yüzden ürün veya bakımların herkes için aynı sonuçları vermeyeceğini anlamak gerekir. Cildiniz için en uygun cilt bakım ürünlerinin seçilmesi önemli olacaktır.

İster cilt bakımı rutini oluşturma konusunda yeni olun, ister bilgilerinizi tazelemek isteyin, yeni başlayanlar için cilt bakımı yolculuğunuza rehber olacak bilgiler burada!

1- Cildinize Uygun Temizleyici Seçin

Cilt bakımı rutininin en önemli ve ilk adımı temizliktir. Bu yüzden cildiniz için en doğru temizleyici seçmek önemlidir. Temizleyicinizi seçerken bir cilt bakımı uzmanından yardım alabilirsiniz. Eğer bu seviyede değilseniz ideal bir temizleyicinin cildinizi dengelemesi ve sülfatsız olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca temizleyicinizi cildinizin kuruluğunu ve hassasiyetini göz önünde bulundurarak seçin.

2- Temiz Bir Yüz İçin Çift Temizlik Yapın

Yüzünüzü akşam bir kez temizlemek muhtemelen yüzünüzdeki tüm kirin temizlenmesi için yeterli olmayacaktır. Yüzünüz gün boyunca cilt bakım ürünleri veya makyaj dışında çıkarılması zor olacak birçok kiri toplayabilir. Bu yüzden yüzün kirden arındırılması için çift temizlik yapmak oldukça önemlidir.

Yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere iki farklı temizleyici kullanarak aşağıdaki adımları izlemenizi tavsiye ederiz.

Göz makyajınızı çıkardıktan sonra yağ bazlı temizleyiciyi nemli cilde uygulayın. Ardından makyaj temizleme pamuğu ile hafif dairesel hareketlerle masaj yapın. Yağ bazlı temizleyicinizi çıkardıktan sonra cildiniz su bazlı temizliğe hazır olacaktır.

İlk temizliğin ardından makyaj temizleme pamuğuna su bazlı temizleyici uygulayarak yüzünüzü hafif dairesel hareketler ile temizleyin.

3- Aktif Bileşenli Cilt Serumu Kullanın

Serumlar; temizlik sonrasında veya nemlendirmeden önce uygulanarak aktif bileşenlerin cilt tarafından emilmesini sağlar. Kızarıklık, ince çizgiler, düzensiz cilt dokusu ve pigmentasyon gibi cilt bakımı sorunları için etkili bir araçtır.

4- Yüz Masajını Cilt Bakım Rutininize Dahil Edin

Yüz masajı doğal bir yüz germe görevi üstlenir. Eğer daha sıkı ve genç görünmek istiyorsanız vücudunuz geri kalanı gibi yüzünüzün de egzersize ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Günlük rutininiz ile birlikte yüz masajı genel görünümünüzü iyileştirecektir.

5- Güneş Koruması Kullanın

Yılın zamanını ve bulunduğunuz yeri dikkate alarak yüksek bir güneş koruyucu kullanmayı günlük rutininizin bir parçası haline getirmeye çalışın. Güneş kremini yalnızca yaz aylarında değil, yılın her günü kullanmalısınız. Özellikle güneşli günlerde her 90 ila 120 dakikada bir güneşe maruz kalan bölgelere yeniden uygulamak önemlidir.

6- Cilt Bakım Rutini Oluşturun ve Ona Bağlı Kalın

Şunu biliyoruz ki, hayattaki çoğu şey gibi cilt bakımından da verim alabilmek için belirli bir rutine bağlı kalmak gerekir. Cildinizin gün içinde farklı saatlerde değişen ihtiyaçları vardır. Sabahları koruma gerekir çünkü cildiniz gün içinde güneş, ısı veya kirlilik gibi birçok etkene maruz kalır. Geceleri ise cildinizi temizlemeniz gerekir.

Cildiniz günlük olarak beslenmeye, nemlendirilmeye ve onarılmaya ihtiyaç duyar. Bu yüzden sadık kalacağınız bir cilt bakımı rutini oluşturmak cildinize iyi bakmanın ilk kuralıdır.

Güncel İçeriklere Göz At