Yeni Üyelere Özel İlk Siparişte %10 İndirim - İndirim Kodu: angeldust10
yin-yoga

Yin Yoga Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yin yoga, belirli pozların daha uzun süre tutulduğu ve içsel farkındalığı artırmayı amaçlayan bir yoga stilidir. Nefesinize, düşüncelerinize ve bedeninize odaklanmayı içerir.

Yang yoga uygulamaları daha çok kaslarınıza odaklanır. Ying yoga ise bağlar, kemikler ve eklemler gibi derin bağ dokularınızı hedefler. Diğer geleneksel yoga uygulamalarına göre daha yavaş ve meditatiftir. İçinize dönmeniz ve hem fiziksel hem de zihinsel duyumlarınıza uyum sağlamanız için olanak tanır. Gerginliği azaltmak ve bedeninizin bilgeliğinden yararlanmak için sunduğu faydalar eşsizdir.

Yin Yoganın Faydaları

Bağ Dokusunu Güçlendirir

Bağ dokuları yetersiz kullanıldığında daha az elastik hale gelir. Bu, genellikle sertliğe veya ağrılara sebep olur. Bir Yin pozunu uzun süre tuttuğunuzda ve bağ dokunuzu yavaşça gerdiğinizde vücudunuz bu dokuları daha güçlü hale getirir.

Memnuniyet Duygusu Geliştirir

Yin uygulamaları, bedeninize geri dönmenizi ve gerçekte ne kadar iyi olduğunuzu net bir şekilde görmenizi sağlar. Kendinize daha derin bir yolculuk yapma fırsatı verir. Böylece dolaşım işlevlerine, organlara, kaslara ve eklemlerdeki duyumlara bağlanarak içsel işlevinize uyum sağlamanıza yardımcı olur. Ayrıca vücudun bu fizyolojik süreçlerine ilişkin farkındalık nihayetinde sizi memnuniyete yaklaştırır.

Yin Yoga Öz Şefkati Öğretir

Kendinizin tüm yönleriyle (fiziksel, zihinsel, ruhsal, duygusal) ilgilenmek genel refahınızın için çok önemlidir. Yin uygulamaları kendinizi gözlemleme, besleme ve sakinleştirmek için büyük bir fırsat sunar. Dikkatlice bir duruş almak ve bir süre boyunca vücudunuzun ihtiyaçlarıyla ilgilenmek, bir öz bakım ve öz şefkat biçimidir.

Yavaşlamaya Yardımcı Olur

Sürekli hareket halinde olduğumuz, çok fazla aktivite ve sorumluluk gerektiren bir dünyada yaşıyoruz. Yin yoga ise tam tersini yapmanızı, yavaşlamanızı ve şimdiki ana dönmenizi ister. Uzun tutulan Yin pozları ise dinginliğe ulaşma şansı sunar. Şimdide kalmanıza izin verir.

Stres Seviyelerini Azaltır

Yin yogasından sonra bir sakinlik hissetmeniz muhtemeldir. Birçok araştırma, yin yogasının stres, kaygı ve depresyon riskini azaltma konusunda önemli faydalar sunduğunu göstermiştir. Ayrıca kalp atış hızını yavaşlatan ve vücudunuzu sakinleştiren parasempatik sinir sisteminizi harekete geçirir.

Sağlıklı Bir Uyku Sağlar

Yin uygulamaları, bedeninizi zihninizde ve bedeninizde tuttuğunuz stres ve gerilimi bırakmaya davet eder. Enerjinizi topraklamanıza ve daha etkili bir şekilde dinlenmenize yardımcı olur. Ayrıca stres seviyelerini azaltmaya yardımcı olduğu için uykunuzun daha kaliteli olmasını sağlar.

Güncel İçeriklere Göz At